Qing Ming- Święto Czyszczenia Nagrobków

Qing Ming- Święto Czyszczenia Nagrobków

Od 5 do 7 Kwietnia Chińczycy obchodzić będą Święta Czyszczenia Nagrobków. Importerów z Państwa Środka czeka kilkudniowa przerwa w kontakcie z Chińskimi kontrahentami.

Qing Ming to tradycyjny chiński festiwal w 104. dniu od przesilenia zimowego (lub 15 dni od wiosennej równonocy), zwykle występujący w okolicach 5 kwietnia w kalendarzu gregoriański. Festiwal Qingming przypada na pierwszy dzień piątej kadencji słonecznej, o nazwie Qingming. Jego nazwa oznacza czas dla ludzi, aby wyjść na zewnątrz i cieszyć się zielenią wiosny.

Qingming jako ustawowy dzień świąteczny był uznawany w Tajwanie w chińskich jurysdykcjach Hongkongu i Makau. Odwołane w 1949 roku, prze rządzącą Partię komunistyczną Święto, zostało przywrócone w 2008 roku jako Narodowe Święto w Chinach. 

Transkrypcje terminu Qingming może występować w wielu różnych formach, z których niektóre są Qingming, Qing Ming, Qing Ming Jie, Ching Ming (urzędnik w Hong Kongu) oraz Ching Ming Chieh. 

W okresie Qing Ming wszystkie urzędy, szkoły, banki, fabryki sa zamknięte. Jego tradycja sięga czasów sprzed dynastii Han. Przez trzy dni Chińczycy powstrzymują się od gotowania posiłków. Ostatniego dnia,  Qing Ming, Chińczycy odwiedzają groby swoich przodków, czyszczą je i składają hołd zmarłym członkom rodziny.

Kontakt

tel.    +48 12 394 65 04 
kom. +48 511 805 086 
e-mail: import@bigchina.pl

Kim jesteśmy?


BigChina to najlepsza i najkrótsza droga do bezpiecznego handlu z Chinami.
 

We współpracy z partnerem reprezentującym nas na terenie Chin oraz w oparciu o dziesiątki przeprowadzonych z sukcesem transakcji, oferujemy szeroki zakres usług zabezpieczających interesy polskich firm w relacjach z Państwem Środka.