Chiński Nowy Rok, wydłużenie czasu obsługi zapytań importowych

Chiński Nowy Rok, wydłużenie czasu obsługi zapytań importowych

Z powodu zbliżającego się Chińskiego Nowego Roku chcielibyśmy poinformować, iż nastąpi wydłużenie czasu obsługi zapytań dotyczących importu. W dniach od 27.01 do 10.02.2014r. W tym okresie większość Chińczyków przebywa na urlopach świątecznych.

Chiński rok nie ma stałej daty, świętuje się go na przełomie stycznia i lutego. W zeszłym roku zaczął się 10 lutego, w tym zaś Chiński Nowy Rok spod znaku Konia zacznie się 31 stycznia. Jest to najważniejsze wydarzenie w kalendarzu chińskim, zwane również Świętem Wiosny. Tradycyjnie trwa 15 dni i kończy się Świętem Latarni

Najważniejszym dniem jest wigilia Nowego Roku. Od rana cała rodzina bierze udział w przygotowywaniu posiłków. Głównym daniem są pierożki jiaozi. W przeciwieństwie do Europejczyków Chińczycy spędzają Nowy Rok w domu i w gronie rodzinnym. W tym dniu wręczają sobie nawzajem prezenty.

Z racji tego, iż Chiński Nowy Rok jest rodzinnym świętem wielu Chińczyków wyjeżdża do rodzin, co oznacza, że większość fabryk w tym czasie nie pracuje, dlatego też przez okres około 2 tygodni należy uzbroić się w cierpliwość.

Nasza agencja w Chinach wraca do pracy 10 lutego. Do tego dnia czas obsługi zapytań importowych przez polski dział importu BigChina Sp. z o.o. może ulec wydłużeniu.

 

Pozdrawiamy,

Zespół BigChina

Kontakt

tel.    +48 12 394 65 04 
kom. +48 511 805 086 
e-mail: import@bigchina.pl

Kim jesteśmy?


BigChina to najlepsza i najkrótsza droga do bezpiecznego handlu z Chinami.
 

We współpracy z partnerem reprezentującym nas na terenie Chin oraz w oparciu o dziesiątki przeprowadzonych z sukcesem transakcji, oferujemy szeroki zakres usług zabezpieczających interesy polskich firm w relacjach z Państwem Środka.