VII edycja Warsaw-Beijing Forum: Youth For Business

VII edycja Warsaw-Beijing Forum: Youth For Business

BigChina.pl po raz kolejny objęła patronatem medialnym projekt Warsaw-Beijing Forum. Realizację patronatu medialnego w VI edycji wspominamy jako wielką przyjemność i wyróżnienie. 

Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business to międzynarodowa inicjatywa Koła Naukowego Prawa i Gospodarki Chin, funkcjonującego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz China University of Political Science and Law w Pekinie, która skupia studentów najlepszych warszawskich oraz pekińskich uczelni.

Celem projektu jest rozwijanie współpracy polsko-chińskiej, szczególnie w sferze innowacyjności i przedsiębiorczości, oraz wzmacnianie współdziałania świata nauki i biznesu na rzecz realizacji wspólnych ambicji.

Projekt zasadniczo składa się z dwóch części. Wiosną każdego roku odbywa się tzw. część warszawska, w czasie której grupa kilkunastu studentów z China University of Political Science and Law uczestniczy w warsztatach i wykładach prowadzonych przez polskich ekspertów oraz bierze udział w spotkaniach w kancelariach, przedsiębiorstwach i instytucjach państwowych. Nabywa tym samym praktyczną i unikatową wiedzę dotyczącą polskiego systemu prawa, gospodarki i kultury.

Druga część odbywa się jesienią w Pekinie i polega w dużej mierze na uczestnictwie polskich studentów w spotkaniach i warsztatach, które stwarzają im niezwykłą możliwość rozwijania znajomości chińskich regulacji prawnych i zasad prowadzenia biznesu w Państwie Środka. Warsaw-Beijing Forum to także okazja do poszerzenia horyzontów i zdobycia unikalnej wiedzy o kulturze Chin.

Warsaw Beijing Forum

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, członkowie Warsaw-Beijing Forum jednogłośnie postanowili wprowadzić zmiany dotyczące działalności projektu w trwającym roku akademickim (tj. do czerwca 2020 roku).

- Wierzymy, że mimo zaistniałych okoliczności, dalej uda nam się prowadzić działalność naukową i realizować różne inicjatywy. Regularna praca nad projektem (w dotychczasowej formule) zostanie wznowiona po ustaniu pandemii. W obecnej sytuacji zwiększamy działalność na naszych mediach społecznościowych - zapewniają organizatorzy forum.

Efekty bieżącej pracy w ramach kontynuowania projektu będą udostępniane na fanpage'ach na portalu Facebook (Warsaw-Beijing Forum, Koło Naukowe Prawa i Gospodarki Chin, Students' Organization for Law and Economy of China), Instagramie, Twitterze, Linkedinie, stronie internetowej oraz innych platformach niezbędnych do zrealizowania kolejnych przedsięwzięć. 

Zachęcamy do śledzenia projektu!

Kontakt

tel.    +48 12 394 65 04 
kom. +48 511 805 086 
e-mail: import@bigchina.pl

Kim jesteśmy?


BigChina to najlepsza i najkrótsza droga do bezpiecznego handlu z Chinami.
 

We współpracy z partnerem reprezentującym nas na terenie Chin oraz w oparciu o dziesiątki przeprowadzonych z sukcesem transakcji, oferujemy szeroki zakres usług zabezpieczających interesy polskich firm w relacjach z Państwem Środka.