Ekspert BigChina.pl dla PB na temat Nowego Jedwabnego Szlaku

Ekspert BigChina.pl dla PB na temat Nowego Jedwabnego Szlaku

Znaczna część europejskiego biznesu oparta jest na produkcji i współpracy handlowej z Chinami. Szybki i dobrze zorganizowany transport zamówionych przez przedsiębiorców produktów to klucz do sukcesu. Rząd Państwa Środka doskonale zdaje sobie z tego sprawę i dlatego jakiś czas temu ogłosił, że dofinansuje budowę tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku, czyli szybkiego połączenia kolejowego pomiędzy Chinami a Starym Kontynentem.

Jakie miasta znajdą się na jego trasie?
Wyścig ruszył a wraz z nim ogromna machina krajowych przemysłów.
Na jakiej pozycji w tym zestawieniu znajduje się Polska?

W artykule napisanym przez Katarzynę Kaczyńską dla magazynu Puls Biznesu możemy przeczytać o kondycji i rozwoju naszego kraju w sferze importu. Według ekspertów Polska w ciągu ostatnich lat zrobiła kilka milowych kroków. Trwają prace nad budową nowoczesnych torowisk, które zapewnią rozwijane większych prędkości składom nadjeżdżającym ze wschodu, a porty morskie przyjmujące statki handlowe budują kolejne terminale, tak by przyjęcie towarów trwało możliwie jak najkrócej.Jednym ze specjalistów wypowiadających się w materiale jest Paulina Kiełbus-Jania - Prezes Zarządu BigChina.

W swojej wypowiedzi podkreśla znaczenie portu w Gdańsku, który z biegiem lat stał się „jednym z najważniejszych w Europie punktów tranzytowych dla handlu międzynarodowego” oraz znaczenie Polski w kontekście współpracy z Chinami.

Prezes BigChina zaznacza, że praca nad usprawnieniem procedur celnych w portach, w zgodzie z zasadami Inicjatywy Pasa i Szlaku, będzie kolejnym kluczem do sukcesu w prowadzeniu działań handlowych z Państwem Środka. Podkreśla, że oprócz inwestycji i usprawnienia przeładunków konieczne jest także zintensyfikowanie działań dyplomatycznych polskich władz, by zachęcić Chiny do większego zaangażowania w przewóz towarów korytarzem przebiegającym przez Polskę. 


Link do całego artykułu: 
Europa wjeżdża na szlak >>

 

Kontakt

tel.    +48 12 394 65 04 
kom. +48 511 805 086 
e-mail: import@bigchina.pl

Kim jesteśmy?


BigChina to najlepsza i najkrótsza droga do bezpiecznego handlu z Chinami.
 

We współpracy z partnerem reprezentującym nas na terenie Chin oraz w oparciu o dziesiątki przeprowadzonych z sukcesem transakcji, oferujemy szeroki zakres usług zabezpieczających interesy polskich firm w relacjach z Państwem Środka.