Ekspert BigChina na seminarium "Wejście na rynek chiński"

Ekspert BigChina na seminarium

Prezes Zarządu BigChina, Paulina Kiełbus-Jania, wzięła udział w konferencji dedykowanej pomorskim przedsiębiorcom, przed którymi otwierają się nowe możliwości w świetle inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku.

30 października 2019 w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbyło się seminarium zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Stowarzyszenie „Pomorskie w Chinach”, PwC, Business Centre Club Loża Gdańska oraz Agencję Rozwoju Pomorza S.A. Głównym jego celem było przybliżenie firmom działającym w na północy Polski specyfiki współpracy z krajami azjatyckimi, tak by jeszcze szerzej otworzyć naszą gospodarkę na bezpośrednią współpracę z Państwem Środka. Wśród partnerów seminarium nie zabrakło portalu BigChina.pl, reprezentowanego przez Prezes Paulinę Kiełbus-Jania.

Wydarzenie rozpoczął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, przedstawiając ambasadora Chin w Polsce Liu Guangyuana i składając w imieniu wszystkich zgromadzonych życzenia z okazji 70-lecia powstania Chińskiej Republiki Ludowej.

Reprezentant Państwa Środka mówił o tym, jak istotnym elementem gospodarki jego kraju jest współpraca z krajami europejskimi - w tym z naszym.

„W ostatnich sześciu latach dzięki wspólnemu wysiłkowi wszystkich stron projekt przeszedł od wizji do czynu. Kształtu nabrała sieć połączeń powstająca w ramach sześciu korytarzy i sześciu dróg spinających wiele krajów i portów. Okrzepło także wiele projektów z zakresu łączności infrastrukturalnej” - mówił Liu Guangyuana

Po oficjalnym otwarciu przyszedł czas na panel dyskusyjny  z udziałem przedsiębiorców mogących pochwalić się doświadczeniem we współpracy z Chinami. Moderatorem rozmowy prowadzonej między przedstawicielami firm S&A, PerfectColl, ARGO, INVENA, Zakład Mięsny "Wierzejki" J.M. Zdanowscy był Borys Malinowski – Senior Managera  z PwC.

Trzecią – i ostatnią częścią seminarium były prezentacje i prelekcje specjalistów, którzy na co dzień współpracują z Chinami i doskonale znają tamtejszy rynek.

Poza reprezentantami firm consultingowych, radców prawnych i ekspertów Agencji Rozwoju Pomorza na seminarium wystąpiła CEO BigChina.pl.  W swojej prezentacji poruszyła kwestie różnic w kulturze biznesu, na które uważać powinni wszyscy rozpoczynający współpracę z Państwem Środka.

 

 

 


 

Kontakt

tel.    +48 12 394 65 04 
kom. +48 511 805 086 
e-mail: import@bigchina.pl

Kim jesteśmy?


BigChina to najlepsza i najkrótsza droga do bezpiecznego handlu z Chinami.
 

We współpracy z partnerem reprezentującym nas na terenie Chin oraz w oparciu o dziesiątki przeprowadzonych z sukcesem transakcji, oferujemy szeroki zakres usług zabezpieczających interesy polskich firm w relacjach z Państwem Środka.