Święto Smoczych Łodzi w Chinach

Święto Smoczych Łodzi w Chinach

30 maja Chińczycy obchodzą Święto Smoczych Łodzi, jeden z najważniejszych tradycyjnych festiwali w chińskim kalendarzu. Z powodu długiego weekendu w dniach 28-30 maja mogą nastąpić opóźnienia w kontakcie z chińskimi dostawcami.

Święto Smoczych Łodzi obchodzone jest piątego dnia piątego miesiąca kalendarza księżycowego. Najbardziej widowiskową tradycją podczas tego festiwalu są wyścigi smoczych łodzi organizowane w całych Chinach. Są to długie łodzie zakończone bardzo ozdobnie wykonaną smoczą głową. W zależności od wielkości, moga mieścić od kilku do kilkunastu wioślarzy.

W trakcie festiwalu Chińczycy wieszają nad drzwiami domów papierowe amulety i odpalają petardy, żeby odpędzić od progów domostw złe duchy.

Podczas uroczystego posiłku spożywa się tradycyjną potrawę nazywaną zongzi. Są to nadziewane kulki z ryżu owinięte w liście bambusa.

 

Kontakt

tel.    +48 12 394 65 04 
kom. +48 511 805 086 
e-mail: import@bigchina.pl

Kim jesteśmy?


BigChina to najlepsza i najkrótsza droga do bezpiecznego handlu z Chinami.
 

We współpracy z partnerem reprezentującym nas na terenie Chin oraz w oparciu o dziesiątki przeprowadzonych z sukcesem transakcji, oferujemy szeroki zakres usług zabezpieczających interesy polskich firm w relacjach z Państwem Środka.